ندای وحی

قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

ناگفته‌هایی از زیارت قبور ائمه توسط آیت‌الله خوشوقت

اکبر احمدی
ندای وحی قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

ناگفته‌هایی از زیارت قبور ائمه توسط آیت‌الله خوشوقت

ناگفته‌هایی از زیارت قبور ائمه توسط آیت‌الله خوشوقت

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطراتی ناگفته از نحوه زیارت ائمه توسط آیت‌الله خوشوقت مطرح کرد. 

 

 به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم دهمین سالگرد شهادت سردار مجید حاج حاتم به ذکر دو خاطره ناگفته از مرحوم آیت‌الله خوشوقت پرداخت.

محمدی گلپایگانی در این مراسم اظهار داشت: روزی در مشهد مقدس نزد آیت‌الله خوشوقت تنها بودم و از ایشان سؤال کردم وقتی که به حرم امام رضا(ع) مشرف می‌شوید، کدام زیات‌نامه را می‌خوانید و فکر می‌کردم که پاسخ ایشان زیارت جامعه و زیارت امین‌الله را مطرح می‌کند ولی ایشان گفتند، هیچکدام و من تعجب کردم. آیت‌الله خوشوقت گفتند هیچ زیارتی نمی‌خوانم و من پرسیدم پس در حرم چه می‌خوانید و ایشان در پاسخ گفتند، خودم با حضرت حرف می‌زنم، می‌گویم و می‌شنوم.


موضوعات مرتبط: حکایت خوبان
برچسب‌ها: حکایت خوبان

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 15 اسفند 1399 | 9:16 قبل از ظهر | نویسنده : اکبر احمدی |

یادی از حاج اقا حسین مظلومی

یادی از حاج اقا حسین مظلومی

توفيق زيارت و يادي از مرحوم آقاي مظلوم (ره)
 

زيارت کردن حرم مطهر امامان (ع) آرزوي همه شيعيان است، اما خود امامان بايد بطلبند تا فردي افتخار ورود به حرم مطهر آنان نصيبش شود. يکي از اساتيد، کرامتي را که در مورد جناب آقا حسين مظلوم (ره) در زيارت امام رضا (ع) بهره اش شده بود، چنين بيان مي کرد: يک روز که آقاي مظلوم به زيارت حضرت معصومه (س) مي رود، در مسجد بالاسر، دو رکعت نماز مي خواند و هديه به امام رضا (ع) مي کند، دو رکعت نيز به نيت امام حسين (ع) و دو رکعت هم به نيت حضرت عباس (ع) هديه مي کند. آقاي مظلوم مي گويد: بعد از نماز، سيدي کنارم نشست و بدون مقدمه گفت: «دوست داري به زيارت امام رضا (ع) بروي؟» جواب دادم: «بله، بسيار دوست دارم ولي امام رضا (ع) بايد عنايت کنند و مرا بطلبند.» او مي گويد: آن مرد پس از شنيدن پاسخ من، رفت و من نيز از حرم خارج شدم، در حالي که همه حواسم به سخن آن مرد بود و با خود مي گفتم: بايد سخن اين مرد را به فال نيک بگيرم؛ شايد امام مرا طلبيده باشد. آن گاه دارايي جيبم را شمردم و ديدم با پول من، حتي تا تهران هم نمي توان رفت.

 


موضوعات مرتبط: حکایت خوبان
برچسب‌ها: حکایت خوبان

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 15 اسفند 1399 | 9:13 قبل از ظهر | نویسنده : اکبر احمدی |

خوف شیخ مرتضی زاهد از شیطان (حتما بخوانید )

خصوصیات اخلاقی  جناب شيخ مرتضی زاهد (رحمت الله علیه) (2)

خوف شیخ مرتضی زاهد از شیطان (حتما بخوانید )

امام صاد ق علیه السلام -بحا ر ج-65-ص125

اذ ا اتاکَالشیطان موسوسا لِیُصد کَ عن سبیل الحق وینسیک ذ کر الله فاستعذ  بر بک وربه ...فانه یفتح لک تسعه وتسعین بابا من الخیر لیظفربک عند  تمام المائه

هر  گاه میل وسوسه کند  به تو شیطان .تا تو را گمراه کند  واز راه حق بیرون برد پس پناه ببربه خد ای خود  وهمانا او (شیطان برای فریب تو)نود  ونه باب خیر به رویت باز میکند  تا د ر  صدُمی تورا بفریبد  وزمین زند  .

 


موضوعات مرتبط: حکایت خوبان
برچسب‌ها: حکایت خوبان

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 15 اسفند 1399 | 9:8 قبل از ظهر | نویسنده : اکبر احمدی |

حکایت خوبانعارف بالله  ، خادم العباس حاج محمود آرزومند رمضانی


من ادامه دهنده راه ایشان هستم

دكتر سعید ایرانمنش:آقای آرزومندمی فرمودند:پدر بزرگ شان(پدرِ مادرشان)زحمات زیادی در راه اهلبیت عصمت و طهارت كشیده بودند و حالات معنوی خاص خودش را داشته و از خداوند خواسته بود كه این حالات و این نزدیكی به خداوند ، در نسلشان باقی بماند و دعای ایشان مستجاب شده و من ادامه دهنده راه ایشان هستم  و من یقین دارم كه پدربزرگمان یكی از یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند.

 


موضوعات مرتبط: حکایت خوبان
برچسب‌ها: حکایت خوبان

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 1 بهمن 1399 | 9:46 قبل از ظهر | نویسنده : اکبر احمدی |

حکایت خوبان

حکایت خوبان ۴ | دیگ آشپزخانه

 

دیگ آشپزخانه

یک روز فرد مستمندى به در خانه آیت‌الله مدرس آمد و تقاضای کمک نمود. در آن روز مرحوم مدرس چیزى نداشت که به آن فقیر بدهد، از سوى دیگر راضى نبود او را با دست خالى بازگرداند. از این جهت به دخترش گفت: «دیگ آشپزخانه را بگذار دم مغازه مشهدى عبدالکریم (بقال سر محل) و پول آن را گرفته و به فقیر بدهید.» گفته شد جز این دیگ ظرفى براى طبخ غذا نداریم، گفت: «اشکالى ندارد!»

منبع: مؤسسه سیره علما

آیت‌الله شهید مدرس

 


موضوعات مرتبط: حکایت خوبان
برچسب‌ها: حکایت خوبان

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 1 بهمن 1399 | 9:29 قبل از ظهر | نویسنده : اکبر احمدی |

حکایت خوبان

حکایت خوبان ۹| مسجد، پایگاه مبارزه

موج حرکتِ انقلاب بر مدار اندیشه و تفکر اسلام ناب محمدی (صل‌الله‌علیه‌وآله) که شهید مفتح و شهید مطهری در دانشگاه ایجاد کردند، باعث شد نسل جوان گمشده‌های خود را در محفل‌های نورانی، گرم و صمیمی استاد شهید بیابند. استقبال جوانان از این مجالس به حدی بود که در ابتدا هیچ‌کس آن را تصور نمی‌کرد.

او که از هر فرصتی کمال استفاده را می‌برد، با حضور بیشتر در مساجد، این مکان مقدس را پایگاه مبارزه خود قرار داد. وی در مورد انتخاب مسجد به‌عنوان پایگاه مبارزه چنین بیان می‌دارد: «این انقلاب‌ از مراکز روحانی شروع‌ و در پایگاه‌های مساجد تقویت و به‌وسیله ملت مسلمان پاینده شد.»

منبع: منبرک

آیت‌الله شهید دکتر محمد مفتح

 


موضوعات مرتبط: حکایت خوبان
برچسب‌ها: حکایت خوبان

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 1 بهمن 1399 | 9:22 قبل از ظهر | نویسنده : اکبر احمدی |
صفحه قبل 1 صفحه بعد
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.