ندای وحی

قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

ندای وحی

اکبر احمدی
ندای وحی قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

مراسم عجیب به نام جشن طلاق

جشن طلاق مراسمی است که برای اعلام پایان یافتن یک ازدواج برپا می‌شود و بیان کننده مجرد شدن دوباره برگزار کننده مراسم است. این مراسم به طرق گوناگون برگزار می‌شود، یک یا هر دو طرف می‌توانند در مراسم حضور داشته باشند. در این مراسم کیک طلاق، تابوت حلقه ازدواج، و حلقه‌های طلاق بریده، یا شکسته شده وجود دارد. 

 


موضوعات مرتبط: ناگفته های زندگی
برچسب‌ها: ناگفته های زندگی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 5 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

چرا مردان قهر می کنند؟

روانشناسی قهر مردان کار ساده‌ای نیست، اما به طور کلی می‌توان گفت که افراد و از جمله مردان، برای رسیدن به آنچه که می‌خواهند، از قهر کردن به عنوان ابزاری سودجویانه استفاده می‌کنند.

 


موضوعات مرتبط: ناگفته های زندگی
برچسب‌ها: ناگفته های زندگی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 5 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

جزئیات و تصاویر لحظه رهگیری و اخطار به جنگنده اف۱۸ توسط ارتش در اولین روز سال ۹۹

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
 

سایت جنوب شرقی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به یک فروند جنگنده اف۱۸ اخطار داده است.

جنگنده اف ۱۸

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به یک فروند جنگنده اف۱۸ اخطار داده است.

این اخطار مربوط به روز اول فروردین سال جاری بوده و پدافند هوایی در جنوب کشور (خلیج فارس) طی چند مرحله به جنگنده اف١٨ (ملیت اعلام‌نشده) اخطار داده است و نهایتاً جنگنده از مرزهای هوایی ایران دور شده است.

این جنگنده به‌محض تهدید پدافند هوایی مبنی بر شلیک موشک در صورت پاسخ ندادن، مجبور به تغییر مسیر شده است.

فیلم اخطار به یک فروند جنگنده اف ۱۸ در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما پخش شد که در زیر می‌توانید ببینید:

دریافت ویدئو

 • کدام پدافند هوایی ارتش، جنگنده متجاوز را از مرزهای کشور دور کرد؟

 مرکز پدافند هوایی ارتش در تنگه هرمز با اقدام قاطع خود یک جنگنده F۱۸ را از نزدیکی مرزهای کشورمان دور کرد. مرکز پدافند هوایی ارتش در جنوب کشورمان در عمق ۵۰ متری زمین در نزدیکی بندرعباس واقع شده است.

این جنگنده به محض تهدید پدافند هوایی مبنی بر شلیک موشک در صورت پاسخ ندادن، مجبور به تغییر مسیر شده است.

کد خبر

494785


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:27 | نویسنده : اکبر احمدی |

کنایه تند ابطحی به صدا وسیما

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
 کنایه تند ابطحی به صدا وسیما | یک کانال جهنمی و چند کانال‌ بهشتی

عضو مجمع روحانیون مبارز در صفحه توییتری خود از صدا و سیما انتقاد کرد و نوشت: «یک کانال شاد هم بگذارید برای اینهایی که می‌خواهند خودشان تصممیم بگیرند. جهنم خالی نماند یک وقت»

توییت ابطحی

به گزارش همشهری آنلاین، سید محمدعلی ابطحی در صفحه توییتری خود به برنامه‌های صدا و سیما کنایه زد و نوشت: «با این تفکری که شادی را گناه می‌داند، یکی، دوتا، سه تا کانال باشد برای رفتن اجباری به بهشت. یک کانال شاد هم بگذارید برای اینهایی که می‌خواهند خودشان تصممیم بگیرند. جهنم خالی نماند یک وقت.»

کد خبر 494773

موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:25 | نویسنده : اکبر احمدی |

وضعیت کارشناس جنجالی پس از ابتلا به کرونا

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۲
 

حال ابوالفضل بهرام‌پور که به بیماری کرونا مبتلا شده بود رو به بهبودی کامل است.

بهرام پور

به گزارش همشهری آنلاین، پیامی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه ابوالفضل بهرام پور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت. فرزند او در گفتگو با ابنا ضمن تکذیب این خبر گفت: بهرام پور حدود 20 روز است که به بیماری مبتلا شده و اکنون در دوره نقاهت است.

ایلنا نیز نوشت: در صفحه اینستاگرامی «ابوالفضل بهرام‌پور» مدرس و مترجم قرآن کریم که به بیماری کرونا مبتلا شده بود، پیامی مبنی بر روند رو به بهبود بیماری وی منتشر شد.

در این پیام آمده است: سلام علیکم عید مبعث رسول اکرم صلی الله علیه و آله بر شما مبارک باد. بحمدالله با دعای شما بزرگواران عنایت پروردگار شامل حال شد و استاد بهرامپور از بیماری عبور کرده و رو به بهبودی کامل است.

به گزارش همشهری آنلاین، ابوالفضل بهرام پور در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در شبکه یک سیما درباره صدور حکم بریدن دست‌وپا و زجرکش کردن معترضان صحبت و اظهار می‌کند نفی بلد به این معنی است که افرادی که تبعید می‌شوند، روی یک کشتی قراضه به وسط دریا منتقل شوند تا بمیرند؛ نه جای خوش آب‌وهوا مانند شیراز.

او در ادامه با اشاره به رویدادهای اخیر می‌گوید اینکه بگوییم اینها جوان بودند و احساساتی، قابل پذیرش نیست و باید حکم خدا را جاری کرد. 

کد خبر 494792

موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:24 | نویسنده : اکبر احمدی |

نامه تند یک نماینده به روحانی درباره شرایط کرونایی | این هم مثل بازار ارز و موارد دیگر ...

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۹
 

نامه تند یک نماینده به روحانی درباره شرایط کرونایی | این هم مثل بازار ارز و موارد دیگر ...

عباس گودرزی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور اعتراض خود را نسبت به عدم کنترل ترددها در شرایط کنونی و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اعلام کرد.

کرونا سفر

به گزارش همشهری آنلاین، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس، گفت: با وجود همه تأکیدات برای عدم سفر به استان‌های مرتبط برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ما شاهد تردد به استان‌های مختلف در این ایام هستیم.

وی با بیان اینکه در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور اعتراض خود را نسبت به عدم کنترل ترددها اعلام کرده افزود: این وضعیت یعنی در واقع به سخره گرفتن این همه اصرار در محدود نمودن سفرهای نوروزی است.

گودرزی افزدود: در نامه‌ام به رئیس‌جمهور آمده است «تاکنون چندین مرحله ممنوعیت سفر و ورود خودروهای غیر بومی در شهرستان ها اعلام شده است اما ظاهرا اراده ای برای اجراء وجود ندارد؛ اصلا چرا اجازه خروج از مبدأ می‌دهید که در ورودی مقصد این اختلالات به وجود بیاید»؟

نماینده بروجرد در مجلس گفت: در ادامه نامه‌ام به آقای روحانی اظهار داشته‌ام «متأسفانه این موضوع هم مثل بازار ارز و موارد دیگر کنترل نشد و رها گردید ... اجازه ندهید جان مردم لرستان و شهرستان بروجرد، دستخوش کم توجهی بعضی مسئولان و خوشگذرانی برخی هموطنان سهل انگار شود ... چرا برای منع سفر و محدودیت عبور و مرور تصمیم قاطع نمی‌گیرید؟ اگر در لحظه لازم اقدام لازم انجام نگیرد و اجازه بدهید وقت بگذرد دیگر فایده ای نخواهد داشت و باید پاسخگو باشید».

کد خبر 494730

موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:20 | نویسنده : اکبر احمدی |

کرونا و این‌ همه تناقض در حرف و عمل؛ چرا؟

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۴
 کرونا و این‌ همه تناقض در حرف و عمل؛ چرا؟

مرور یک ماهه اخیر نشان می‌دهد صحبت‌های مقامات در خصوص کرونا سرشار از تناقض و خطا بوده است. در این گزارش به یکی از دلایل این وضعیت اشاره شده است.

تصميم

همشهری آنلاین- علی کدخدازاده: رئیس جمهور در اولین اظهاراتش در خصوص کرونا گفت یکی دو روز دیگه مشکل حل می‌شود. مقامات گفتند قرنطینه کار قرون وسطی‌ای است. آنها با رفت و آمدها مخالفت نکردند. آن روحانی محترم اعتراض کرد که چرا نماز جمعه تعطیل می‌شود. آن دیگری گفت که نباید درب حرم‌ها بسته شود.  جلوی پروازها از کشور منشاء کرونا را نگرفتند.

اما بعد گفتند از خانه بیرون نیایید. گفتند دورکاری کنید. گفتند سفر نروید. گفتند از ارتش کمک بگیریم. گفتند نماز جمعه و حرم‌ها تعطیل شوند. 

در شبکه‌های اجتماعی وقتی صحبت از این موضوعات می‌شود بیشتر با صفت " دروغگوها"، "منفعت طلب‌ها"، " مرتجع‌ها" و مانند آن روبرو می‌شویم.

اما آیا واقعیت دیگری نیز می‌تواند وجود داشته باشد؟

به آمریکا نگاه کنیم. ترامپ اول مسخره کرد. بعد گفت مهم نیست. به این دو ویدئویی که در ذیل آمده دقت کنید. اینها بخش کوچکی از تناقضات مقامات آمریکایی در مورد کرونا است.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:18 | نویسنده : اکبر احمدی |

ماجرای ابرهای عجیب سبز در جنوب فارس | تورنادو در کار است؟

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۰۰

ماجرای ابرهای عجیب سبز در جنوب فارس | تورنادو در کار است؟

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پی انتشار ویدئوهایی از تشکیل ابرهای عجیب سبزرنگ طوفانی در جنوب استان فارس توضیحاتی در این زمینه ارائه داد.

ابر سبز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که هوای طوفانی و ابری شدیدی را نشان می‌داد نکته عجیب این ویدئو، وجود ابرهای سبز رنگ بود که باعث وحشت اهالی در جنوب استان فارس شد. برخی از کانال های مجازی نیز آن را مقدمه بروز توفان تورنادو دانستند.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:15 | نویسنده : اکبر احمدی |

چطوری بگیم توروخدا سفر نرو!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۳ ۲۳:۵۷
شماره خبر: ۳۶۳۸۰۵۴

چطوری بگیم توروخدا سفر نرو!

علیرضا پاکدل با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود، به انتقاد از مسافرت های نوروزی برخی از مردم که باعث فشار بیش از حد به جامعه پزشکی در شرایط بحرانی کنونی می شود، پرداخت.

 

ببین با سفر رفتنت چه کار میکنی!


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:13 | نویسنده : اکبر احمدی |

آخرین آمار جهانی کرونا

۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۰۰:۳۹:۵۷

آخرین آمار جهانی کرونا

طبق آمار جهانی تاکنون ۳۰۸ هزار و ۲۵۷ نفر در جهان مبتلا به ویروس کرونا شده اند؛ کشور آمریکا با افزایش ۶ هزار و ۶۷۴ مبتلا نسبت به روز گذشته رکورددار است.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:10 | نویسنده : اکبر احمدی |

سرنوشت کشتی جنگی انگلیسی در تنگه هرمز | حضور هفت ساله در خلیج فارس

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
 سرنوشت کشتی جنگی انگلیسی در تنگه هرمز | حضور هفت ساله در خلیج فارس

یک فروند کشتی جنگی انگلیسی با خروج از خلیج فارس، عازم پایگاه خود در شهر بندری «پورتسموث» در انگلیس شد.

ناو جنگي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، به نوشته وبگاه «فورسزنت» کشتی جنگی «ایچ ام اس دیفندر» که هفت ماه در تنگه هرمز در کنار کشتی‌های دیگر انگلیسی حضور داشت، در روزهای گذشته به پایگاه خود بازگشت.

به نوشته این وبگاه، این کشتی جنگی حین استقرار خود در تنگه هرمز ۳۸ کشتی تجاری با ۱.۶ میلون تن بار را  همراهی کرد.

به گفته مقامات نیروی دریایی انگلیس، کشتی مذبور در ابتدا در خاور دور حضور داشت اما به دنبال تشدید اوضاع در خلیج فارس و تنگه هرمز، عازم این منطقه شد.

نیروی دریایی سلطنتی انگلیس چندی قبل فرماندهی ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا در خلیج فارس را برعهده گرفت. 

دو ائتلاف اروپایی و آمریکایی در حالی در خلیج فارس شکل می‌گیرد که خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و بازگشت تحریم‌های ضد ایرانی همراه با اعزام نزدیک به ۱۴۰۰۰ نیروی آمریکایی به منطقه، تنش‌ها در خلیج فارس را به میزان کم‌سابقه‌ای افزایش داد.

واشنگتن مدعی است که حضور ناوهای هواپیمابر، بمب‌افکن‌ها و هزاران نیروی نظامی آمریکا در منطقه با هدف ایجاد بازدارندگی در برابر ایران صورت گرفته است. تهران ضمن رد این ادعا، گفت‌وگوی منطقه‌ای برای کاهش تنش را در قالب «ابتکار صلح هرمز» پیشنهاد کرده است.

کد خبر 494791

موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:5 | نویسنده : اکبر احمدی |

من به جهانگیری گفتم به استان‌های کرونایی نرود

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

من به جهانگیری گفتم به استان‌های کرونایی نرود | عده‌ای در داخل کشور خودزنی می‌کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عده‌ای در خارج از این مرزها همواره تلاش می‌کنند اعتماد و وفاق ملی را در محور سلامت به هم بریزند و عده‌ای هم در داخل کشور خودزنی کرده و برای بیرونی‌ها که به ما فشار وارد می‌کنند، خوراک ایجاد کرده‌اند.

سعید نمکی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعید نمکی درباره اقدامات نظام سلامت در مقابله با ویروس کرونا در کشور، افزود: تا نیمه راه و تاکنون توانستیم بیش از بسیج ملی کنترل فشار خون، افراد را در بسیج ملی غربالگری و مقابله با کرونا ارزیابی کنیم. در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را پایش کردیم و در مورد کرونا تا ساعت ۱۰ صبح امروز توانستیم بیش از ۳۲ میلیون نفر را غربالگری کنیم. این یعنی مردم ایران، نظام سلامت کشور را قبول دارند.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 8:1 | نویسنده : اکبر احمدی |

وزیر دستور داد؛ طب سنتی ایرانی به کمک پزشکی رایج می آید

وزیر دستور داد؛ طب سنتی ایرانی به کمک پزشکی رایج می آید

۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۰۳:۵۸:۵۳
کدخبر: 59149

​متخصصان طب ایرانی به حوزه پیشگیری و درمان کرونا وارد می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

با دستور وزیر بهداشت به دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، متخصصان طب ایرانی، رسما به حوزه پیشگیری و درمان کرونا در کشور وارد می شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی برگزاری چند نشست ویدئوکنفرانس توسط این دفتر با پزشکان چینی در خصوص مهار و درمان کرونا و آگاهی از نتایج قابل توجهی که بهره‌گیری از قابلیت‌های طب سنتی در کنار طب رایج در بهبود روند درمان بیماران کرونایی کشور چین داشته است، محمدرضا شمس اردکانی مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، در نامه‌ای به وزیر بهداشت، خواستار استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی در حوزه پیشگیری و درمان کرونا شد.

در این نامه که با نظر مساعد وزیر بهداشت، برای پیگیری و انجام اقدام لازم، به دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دیگر معاونت‌ها و ادارات مرتبط ارجاع شده، بر توانمندی‌ها و قابلیت‌های طب ایرانی در این زمینه تاکید شده است و به تجارب خوبی که انجام اقدامات اولیه در زمینه استفاده از این ظرفیت غنی طبی کشور در بهبود روند درمان بیماران کرونایی به همراه داشته، اشاره شده است.

این گزارش می‌افزاید: در اغلب شهرهای کشور چین، برای درمان ۹۰ درصد بیمارانکرونایی، از ترکیب طب رایج و طب سنتی بهره گرفته شده و استفاده از برخی ترکیبات گیاهی و ارائه توصیه‌های غذایی، از جمله اقدامات متخصصان طب چینی در این زمینه بوده است که به‌ترتیب برای درمان بیماران مبتلا و پیشگیری از بروز بیماری در افراد سالم، انجام می‌شود.

 


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 7:58 | نویسنده : اکبر احمدی |

درخواست مجدد عمران خان از ترامپ برای لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ایران

شناسه خبر: ۹۴۹۴۱۹ ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۰۳:۳۰

درخواست مجدد عمران خان از ترامپ برای لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ایران

نخست‌وزیر پاکستان با ارسال پیامی توئیتری برای دومین بار خواستار لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران شد.

به گزارش افکارنیوز، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان با ارسال پیامی توئیتری برای دومین بار طی یک هفته گذشته بر لزوم لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاکید کرد و نوشت:

اخبار سیاسی- من از رئیس جمهور آمریکا می‌خواهم تحریم‌ها علیه ایران را بردارد. تحریم‌ها باعث افزایش مشکلات ایران برای حفظ سلامتی شهروندانش در مقابله با کرونا شده است.

پیش از این نیز نخست‌وزیر پاکستان در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای مقابله با ویروس کرونا شده بود.

او با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا مانعی در مسیر مبارزه ایران با ویروس کروناست، افزود:  وقت آن رسیده که جامعه بین‌المللی خواستار پایان یافتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران شود.

عمران خان تاثیر شیوع این ویروس و پیامدهای جدی آن بر اقتصاد کشورهای در حال توسعه را ویرانگر توصیف کرد.

روسیه و چین نیز خواستار لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان شده‌اند.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 7:56 | نویسنده : اکبر احمدی |

تدارکات مبارزه با کرونا در قرارگاه سپهبد حاج قاسم سلیمانی

۰۷:۰۵  -  ۱۳۹۹/۱/۴
تدارکات مبارزه با کرونا در قرارگاه سپهبد حاج قاسم سلیمانی/ روزانه ۱۵۰ دانشجو مشغول فعالیت در قرارگاه هستند

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد قرارگاه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا را به نام سپهبد حاج قاسم سلیمانی تشکیل داده‌اند، تا به تبعیت از سردارشان امنیت و آرامش را به مردمشان هدیه دهند.

تدارکات مبارزه با کرونا در قرارگاه سپهبد حاج قاسم سلیمانی/ روزانه ۱۵۰ دانشجو مشغول فعالیت در قرارگاه هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، تشکل‌های دانشجویی از جمله گروه‌هایی‌ هستند که همزمان با شیوع ویروس کرونا کمر همت بسته و برای کنترل و پیشگیری کووید۱۹ در پشت جبهه در حال تأمین تدارکات لازم برای مقابله با ویروس کرونا هستند.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 7:52 | نویسنده : اکبر احمدی |

جهش تولید مقابله با تحریم‌های ناجوانمردانه غرب است

۰۷:۲۲  -  ۱۳۹۹/۱/۴
جهش تولید مقابله با تحریم‌های ناجوانمردانه غرب است/ضرورت اجرای گام دوم برای تحقق شعار سال

منتخب مردم رشت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جهش تولید را گامی مؤثر برای اعتلای کشور عنوان کرد و گفت: جهش تولید مقابله با تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه غرب است و برای تحقق آن نباید به آمریکا و ایادی آن‌ها در غرب و شرق امید داشت.

جهش تولید مقابله با تحریم‌های ناجوانمردانه غرب است/ضرورت اجرای گام دوم برای تحقق شعار سال

محمدرضا احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه اگر بخواهیم دست رد به غرب و آمریکا بزنیم ناگزیریم تا شعار سال را عملی کنیم، اظهار کرد: به عقیده بنده با ترکیبی که امسال مجلس به خود دیده، می‌توانیم در حد بسیار زیادی جهش تولید را تحقق ببخشیم.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 7:50 | نویسنده : اکبر احمدی |

چراغ خاموش اصلاح‌طلبان و اصولگرایان

 • دوشنبه / ۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۳:۱۵
 • دسته‌بندی: سیاست داخلی
 • کد خبر: 98122014997

سیاست و حکومت در ایران ۹۸/ بخش سوم

چراغ خاموش اصلاح‌طلبان و اصولگرایان

چراغ خاموش اصلاح‌طلبان و اصولگرایان

همزمان با تحولات پیچیده در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی ایران، ستاد انتخابات کشور برای برگزاری انتخابات مجلس در وزارت کشور تشکیل شد. در دی ماه سال ۹۶، با حکم عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، جمال عرف به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور انتخاب شد. در اردیبهشت ماه هم ستاد انتخابات کشور تشکیل و عرف از سوی وزیر کشور به ریاست این ستاد منصوب شد.(۱)


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 7:48 | نویسنده : اکبر احمدی |

آمریکا از آزادی «جلال روح‌الله نژاد» انتقاد کرد

شناسه خبر: ۹۴۹۴۲۰ ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۰۴:۳۰ ۰خانه | سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان منبع:

آمریکا از آزادی «جلال روح‌الله نژاد» انتقاد کرد

این وزارتخانه طی بیانیه‌ای از فرانسه بابت آزادی مهندس «جلال روح‌الله نژاد» انتقاد کرده است. در این بیانیه آمریکا مدعی شده که فرانسه به تعهدات خود در چارچوب یک معاهده دوجانبه استرداد مجرمین پایبند نبوده است.

به گزارش افکارنیوز، این وزارتخانه طی بیانیه‌ای از فرانسه بابت آزادی مهندس « جلال روح‌الله نژاد » انتقاد کرده است. در این بیانیه آمریکا مدعی شده که فرانسه به تعهدات خود در چارچوب یک معاهده دوجانبه استرداد مجرمین پایبند نبوده است.

اخبار سیاسی- در ادامه این بیانیه از اقدام فرانسه ابراز تاسف شده و آمده است: «آمریکا عمیقاً تأسف خودش را از تصمیم یکجانبه فرانسه برای آزادی جلال روح‌الله‌نژاد ابراز می‌کند».

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: «آمریکا اتهامات مهمی علیه روح‌الله نژاد مبنی بر صادرات غیرقانونی تجهیزات دارای کاربری‌های نظامی و نقض قوانین تحریم‌ها مطرح کرده بود».

وی که متهم به دور زدن تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران شده بود، چندی پیش پس از تلاش‌های گسترده نهادهای مختلف به میهن‌مان بازگشت. وی پیش از این قرار بود به مقامات آمریکایی تحویل داده شود. 

روح‌الله نژاد در نیمه بهمن سال ۹۷ پس از ورود به شهر نیس فرانسه به سفارش مقامات قضایی آمریکا بازداشت شد. پس از آن با فشار آمریکا و همکاری نظام قضایی فرانسه با واشنگتن قرار استرداد وی به آمریکا صادر شد. علی‌رغم این، پس از تلاش گسترده نهادهای ایرانی، وی روز اول فرودین وارد کشورمان شد.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 7:46 | نویسنده : اکبر احمدی |

پایِ موگرینی و ظریف هم به پایتخت باز شد

۹۷۴۵۹۷

۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۴
 

پایِ موگرینی و ظریف هم به پایتخت باز شد

مجموعه تلویزیونی «پایتخت» پس از پنج فصل و بار‌ها بازپخش دیگر نیازی به معرفی ندارد و قطعاً در دهه ۹۰ یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های تلویزیونی است که مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است.

برترین‌ها: مجموعه تلویزیونی «پایتخت» پس از پنج فصل و بار‌ها بازپخش دیگر نیازی به معرفی ندارد و قطعاً در دهه ۹۰ یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های تلویزیونی است که مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است.

در این سریال نقی که راننده نماینده مجلس شهر است عکس‌هایی با افراد سیاسی مختلف از جمله موگرینی، ظریف، جهانگیری و ولایتی به دیوار منزل آویخته است.

پایِ موگرینی، ظریف و جهانگیری هم به پایتخت باز شد


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: اخبارخبرداغسیاسیاجتماعیاقتصادیفناوریورزشی

تاريخ : چهار شنبه 4 / 1 / 1394 | 7:38 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء دهم (برگرفته از تفسیر نور)

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

پیام های آسمانی جزء دهم (برگرفته از تفسیر نور)

 این پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.

1. بَرَاءَةٌ مِّنَ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ إِلَى الَّذِينَ عَاهَدتُّم مِّنَ الْمُشْرِكِين

خدا و پيامبرش بيزارند از مشركانى كه با آنها پيمان بسته ‏ايد.

 • وفا به پيمان آرى، تسليم توطئه شدن، هرگز. «بَراءَةٌ» ... «إِلَى الَّذِينَ عاهَدْتُمْ»( توبه، 1)

2 . فَسِيحُواْ فِى الْأَرْضِ أَرْبَعَةَ أَشهْرٍ وَ اعْلَمُواْ أَنَّكُم ‏غَيْرُ مُعْجِزِى اللَّهِ وَ أَنَّ اللَّهَ مُخزِى الْكَافِرِين
پس چهار ماه به شما مهلت داده شد كه در اين سرزمين سير كنيد، و بدانيد كه از خدا نتوانيد گريخت، و اوست كه كافران را رسوا مى ‏سازد.

 • جنگ با اسلام، جنگ با خداست. «غَيْرُ مُعْجِزِي اللَّهٍ»(توبه، 2)

موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:10 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء هشتم (برگرفته از تفسیر نور)

پیام های آسمانی جزء هشتم (برگرفته از تفسیر نور)

 عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

این پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.

1. وَ لَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِى الْأَرْضِ وَ جَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ قَلِيلًا مَّا تَشْكُرُونَ

در زمين جايگاهتان داديم و راه‏ هاى معيشتتان را در آن قرار داديم. و چه اندك سپاس مى ‏گزاريد.

 • يادآورى و توجّه به نعمت‏هاى الهى، زمينه‏ى شكوفايى معرفت و محبّت و تسليم خدا شدن است. «وَ لَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ»( أعراف، 10)

2. قَالَ فَاهْبِطْ مِنْهَا فَمَا يَكُونُ لَكَ أَن تَتَكَبَّرَ فِيهَا فَاخْرُجْ إِنَّكَ مِنَ الصَّاغِرِينَ

گفت: از اين مقام فرو شو. تو را چه رسد كه در آن گردنكشى كنى؟ بيرون رو كه تو از خوارشدگانى.

 • نه علم و شناخت شيطان به خدا، نجات‏بخش است و نه عبادت‏هاى طولانى او، بلكه راه نجات، تسليم خدا بودن است. «تَتَكَبَّرَ فِيها فَاخْرُجْ» (أعراف، 13)

3.قَالَا رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنفُسَنَا وَ إِن لَّمْ تَغْفِرْ لَنَا وَ تَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسرِينَ

گفتند: اى پروردگارما، به خود ستم كرديم واگر ما را نيامرزى و بر ما رحمت نياورى از زيان‏ديدگان خواهيم بود.

 • هر گونه خلافى، ظلم به خويش است، چون مخالفت با فرمان خدا مخالفت با تكامل و سعادت واقعى خود است. «ظَلَمْنا أَنْفُسَنا»                                                
 • از آداب دعا و استغفار، ابتدا اعتراف به گناه است. «قالا رَبَّنا ظَلَمْنا أَنْفُسَنا»( أعراف، 23)

موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء هفتم (برگرفته از تفسیر نور)

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

پیام های آسمانی جزء هفتم (برگرفته از تفسیر نور)

 این پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.

1. يَأَيُّها الَّذِينَ ءَامَنُواْ لَا تحُرِّمُواْ طَيِّبَاتِ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَكُمْ وَ لَا تَعْتَدُواْ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِين

اى كسانى كه ايمان آورده ‏ايد، چيزهاى پاكيزه ‏اى را كه خدا بر شما حلال كرده است حرام مكنيد و از حد درمگذريد كه خدا تجاوزكنندگان از حد را دوست ندارد.

 • اهل ايمان بايد از چيزهاى پاكيزه و طيّبات استفاده كنند. «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا»
 • خوردنى ‏ها، پوشيدنى ‏ها و لذايذ حلال، براى انسان آفريده شده است. «لَكُم»( مائده، 87)

2. قُل لَّا يَسْتَوِى الْخَبِيثُ وَ الطَّيِّبُ وَ لَوْ أَعْجَبَكَ كَثرَةُ الْخَبِيثِ فَاتَّقُواْ اللَّهَ يَا أُوْلىِ الْأَلْبَابِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُون

بگو: ناپاك و پاك برابر نيستند، هر چند فراوانى ناپاك تو را به اعجاب افكند. پس اى خردمندان، از خداى بترسيد، باشد كه رستگار گرديد.

 • منطقِ «خواهى نشوى رسوا، همرنگ جماعت شو» قرآنى نيست. «وَ لَوْ أَعْجَبَكَ كَثْرَةُ الْخَبِيثِ» (مائده، 100)

موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء ششم (برگرفته از تفسیر نور)

پیام های آسمانی جزء ششم (برگرفته از تفسیر نور)

 
ین پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.
1. وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ ءَامَنُواْ وَ عَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ لهَم مَّغْفِرَةٌ وَ أَجْرٌ عَظِيم
خدا به كسانى كه ايمان آورده ‏اند و كارهاى نيكو كرده ‏اند، وعده آمرزش و مزدى بزرگ داده است.
توجّه به عاقبت كارها، در تصميم‏هاى انسان نقش مهمى دارد. «أَجْرٌ عَظِيمٌ» (مائده، 9)
2.يَهْدِى بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَ يُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلىَ النُّورِ بِإِذْنِهِ وَ يَهْدِيهِمْ إِلىَ‏ صرِاطٍ مُّسْتَقِيم
تا خدا بدان (کتاب) هر كس را كه در پى خشنودى اوست به راه ‏هاى سلامت هدايت كند و به فرمان خود از تاريكى به روشناييشان ببرد و آنان را به راه راست هدايت كند.
انسان، خود زمينه ‏ساز هدايت خويش است. «يَهْدِي بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوانَهُ»
بشر در سايه قرآن، به همزيستى و صفا در زندگى مى ‏رسد. «سُبُلَ السَّلامِ»(مائده، 16)


موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء پنجم (برگرفته از تفسیر نور)

 پیـــامهای آسمــانی جزء پنجم

پیام های آسمانی جزء پنجم (برگرفته از تفسیر نور)

 این پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.

1. يُرِيدُ اللَّهُ أَن يخُفِّفَ عَنكُمْ وَ خُلِقَ الْانسَانُ ضَعِيفًا

خدا مى‏ خواهد بار شما را سبك كند، زيرا آدمى ناتوان آفريده شده است.

 • اسلام، دين آسانى است و بن‏بست ندارد. «يُرِيدُ اللَّهُ أَنْ يُخَفِّفَ عَنْكُمْ»
 • تكاليف دينى، بر اساس توان و طاقت انسان است. «يُرِيدُ اللَّهُ أَنْ يُخَفِّفَ عَنْكُمْ»(نساء، 28)

2. وَ لِكُلٍ‏جَعَلْنَا مَوَالىِ‏ مِمَّا تَرَكَ الْوَالِدَانِ وَ الْأَقْرَبُونَ وَ الَّذِينَ عَقَدَتْ أَيْمَانُكُمْ فَآتُوهُمْ نَصِيبهَمْ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلىَ‏ كُلّ‏ شىَ‏ءٍ شَهِيدًا

براى همه در آنچه پدر و مادر و خويشاوندان نزديك به ميراث مى‏گذارند، ميراث‏برانى قرار داده‏ايم. و بهره هر كس را كه با او قرارى نهاده‏ايد بپردازيد كه خدا بر هر چيزى گواه است.

 •   وفاى به پيمان و عهد، واجب است. «فَآتُوهُمْ نَصِيبَهُمْ»
 • بدهكاران بايد براى پرداخت بدهى، به سراغ طلبكاران بروند. «فَآتُوهُمْ نَصِيبَهُمْ» (نساء، 33)

موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء نهم (برگرفته از تفسیر نور)

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

پیام های آسمانی جزء نهم (برگرفته از تفسیر نور)

 این پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.

1.ثُمَّ بَدَّلْنَا مَكاَنَ السَّيِّئَةِ الحْسَنَةَ حَتَى عَفَواْ وَّ قَالُواْ قَدْ مَسَّ ءَابَاءَنَا الضَّرَّاءُ وَ السَّرَّاءُ فَأَخَذْنَاهُم بَغْتَةً وَ هُمْ لَا يَشْعُرُونَ
آن گاه جاى بلا و محنت را به خوشى و خوبى سپرديم، تا شمارشان افزون شد و گفتند: آن پدران ما بودند با سختى و بهروزى. ناگهان آنان را بى ‏خبر فرو گرفتيم.

 • قهر الهى، خبر نمى ‏كند و ناگهان مى ‏رسد. «بَغْتَةً»  ( أعراف،95)

2.وَ مَا تَنقِمُ مِنَّا إِلَّا أَنْ ءَامَنَّا بِايَاتِ رَبِّنَا لَمَّا جَاءَتْنَا رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبرْا وَ تَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ
خشم بر ما نمى ‏گيرى، جز آنكه چون نشانه ‏هاى پروردگارمان بر ما آشكار شد به آنها ايمان آورديم. اى پروردگار ما، بر ما شكيبايى ببار و ما را مسلمان بميران.

 • بهترين شيوه در برابر تهديد طاغوت‏ها، دعا و توكّل بر خدا و حفظ ايمان و پايدارى است. «رَبَّنا أَفْرِغْ عَلَيْنا صَبْراً وَ تَوَفَّنا مُسْلِمِينَ»(أعراف،126)

موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء یازدهم (برگرفته از تفسیر نور)

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

پیام های آسمانی جزء یازدهم (برگرفته از تفسیر نور)

 این پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.

1. خُذْ مِنْ أَمْوَالِهْم صَدَقَةً تُطَهِّرُهُمْ وَ تُزَكِّيهِم بِهَا وَ صَلّ‏عَلَيْهِمْ إِنَّ صَلَوتَكَ سَكَنٌ لَهُم وَ اللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ

از داراييهايشان صدقه بستان تا آنان را پاك و منزه سازى و برايشان دعا كن، زيرا دعاى تو مايه آرامش آنهاست، و خدا شنوا و داناست.

 • نگوییم زكات دادن وظيفه‏اش بوده، ما هم تشكّر كنيم. «خُذْ»، «صَلِّ عَلَيْهِمْ» ( توبه، 103)

2.أَ لَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللَّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَ يَأْخُذُ الصَّدَقَاتِ وَ أَنَّ اللَّهَ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ
آيا هنوز ندانسته‏ اند كه خداست كه توبه بندگانش را مى ‏پذيرد و صدقات را مى‏ستاند، و خداست كه توبه ‏پذير و مهربان است.

 •   چون گيرنده‏ ى صدقات خداست، پس با دلگرمى بدهيم و بهترين جنس را با بهترين شيوه بپردازيم. «أَنَّ اللَّهَ» ... «يَأْخُذُ الصَّدَقاتِ»(توبه، 104)

3 . يَا أَيُّها الَّذِينَ ءَامَنُواْ اتَّقُواْ اللَّهَ وَ كُونُواْ مَعَ الصَّادِقِينَ
اى كسانى كه ايمان آورده ‏ايد، از خدا بترسيد و با راستگويان باشيد.

 • دوستى، همنشينى و همراهى با راستگويان، يكى از عوامل تربيت و جلوگيرىِ انسان از انحراف است. «اتَّقُوا اللَّهَ وَ كُونُوا مَعَ الصَّادِقِينَ»(توبه، 119)

موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

پیام های آسمانی جزء دوازدهم (برگرفته از تفسیر نور)

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

پیام های آسمانی جزء دوازدهم (برگرفته از تفسیر نور)

 این پیام ها با هدف استفاده در جلسات جزء خوانی استخراج شده است، لذا خواهشمند است استفاده و منتشر نمایید.

1. إِلَّا الَّذِينَ صَبَرُواْ وَ عَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ أُوْلَئكَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَ أَجْرٌ كَبِير
مگر كسانى كه شكيبايى ورزيدند و كارهاى نيكو كردند، كه آمرزش و مزد بزرگ از آن آنهاست.

 • صبر در برابر حوادثِ تلخ و شيرين زندگى، از بهترين مصاديق عمل صالح است. «صَبَرُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ» (هود، 11)

2. وَ اصْنَعِ الْفُلْكَ بِأَعْيُنِنَا وَ وَحْيِنَا وَ لَا تُخاطِبْنِى فِى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِنَّهُم مُّغْرَقُونَ
كشتى را زير نظر و الهام ما بساز و در باره اين ستمكاران با من سخن مگوى، كه همه غرقه ‏اند.


موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

جرعه ای از زلال وحی یادآوری نعمت ها

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

یادآوری نعمت ها

در قرآن کریم بارها به یادآوری نعمت های خداوند، سفارش شده است. به عنوان نمونه به بنی اسرائیل می فرماید: «ای بنی اسرائیل، نعمتی را که به شما ارزانی داشتم به یاد بیاورید».(4) یادآوری نعمت ها آثاری دارد که به برخی از آنها اشاره می شود: نخست آنکه انسان از گرفتار شدن به تکبر و طغیان در امان می ماند، زیرا به فرموده قرآن انسان تا خود را غنی و بی نیاز احساس کند، دچار طغیان و سرکشی می شود.(5) گذشته از آن ذکر نعمت، انسان را به یاد نعمت دهنده می اندازد و از آنجا که انسان ها به صورت فطری در برابر نیکی به قدردانی و سپاسگزاری روی می آورند، با یادآوری نعمت هایی که خداوند بر او عنایت کرده است، به سپاسگزاری از پروردگار رغبت بیشتری نشان می دهد.


موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

جرعه ای از زلال وحی فلسفه بعثت پیامبران

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

فلسفه بعثت پیامبران

در آیات بسیاری به هدف از ارسال پیامبران الهی اشاره شده است. از جمله در آیه ای آمده است که وقتی به دستور پروردگار، حضرت ابراهیم علیه السلام و فرزندش اسماعیل علیه السلام ، خانه کعبه را بنا کردند، چندین خواسته را مطرح کردند که یکی از آنها چنین بود: «پروردگارا، در میان آنها پیامبری از خودشان مبعوث کن تا آیات تو را بر آنها بخواند و آنها را کتاب و حکمت آموخته، پاکیزه ساخته و به رشد و کمال برساند. به راستی که تو توانا و حکیمی».(2)

در خواسته آسمانی حضرت ابراهیم علیه السلام سه هدف وجود داشت: نخست آنکه از طریق تلاوت آیات خدا بر مردم، اندیشه ها و قلب خفته آنان بیدار شده و برای تعلیم و تربیت آمادگی بیشتر پیدا می کنند. سپس از راه آموختن معارف و احکام الهی و اسرار و قوانین حاکم بر انسان و پدیده های عالم، پرده های جهل و نادانی یکی پس از دیگری کنار می رود و امکان رشد خرد و اندیشه فراهم می شود و از این رهگذر تزکیه و تعالیِ وجود آدمی، که هدف خلقت اوست، محقق می گردد.


موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: پیامهای آسمانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |

جرعه ای از زلال وحی امنیّت، بستر شکوفایی

عکس نوشته آیه قرآنی برای پروفایل

امنیّت، بستر شکوفایی

نخستین شرط زندگی سالم وجود امنیّت است. امیرمؤمنان علی علیه السلام می فرمایند: «آسایش زندگی در امنیّت است»(5) و «هیچ نعمتی در زندگی همانند امنیت نیست».(6) بر این اساس مهم ترین دغدغه همه رهبران الهی قبل از هر کاری ایجاد امنیت بوده است و بسیاری از آموزه های الهی به برچیدن عوامل ناامنی از جامعه مربوط می شود. در فقه اسلامی نیز، سخت ترین مجازات ها برای کسانی در نظر گرفته شده است که امنیّت جامعه را به خطر می اندازند. در آیه ای از قرآن آمده که عده ای از مردم جهت شکایت از دشمنان خود، به نزد ذوالقرنین آمدند و او برای فراهم کردن امنیت شان، بین آنها و دشمنانشان سدّی را بنا کرد که در تاریخ ضرب المثل شده است.(7) باز با توجه به اهمیّت امنیت بود که هنگام بنای کعبه، حضرت ابراهیم علیه السلام نخستین چیزی را که از خداوند برای آن سرزمین تقاضا کرد، نعمت امنیت بود. قرآن کریم در این باره می فرماید: «به یاد آور آن هنگامی را که ابراهیم گفت: پروردگارا، این سرزمین را شهری امن قرار ده و اهل آن را، آنهایی که مؤمن اند، از ثمرات گوناگون روزی ده...».(8)

______________________________

1. بقره: 258.

2. یونس: 13.

3. نهج البلاغه، نامه 53.

4. بقره: 124.

5. شرح غررالحکم، ج 4، ص 100.

6. همان، ج 6، ص 435.

7. کهف: آیات 94 تا 98.

8. بقره: 126.


موضوعات مرتبط: پیام های وحی آسمانی
برچسب‌ها: خدا قرآن قرآن کریم خداوند پیامبر انسان قبله نعمت

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 4 / 1 / 1394 | 4:0 | نویسنده : اکبر احمدی |
صفحه قبل 1 ... 556 557 558 559 560 ... 565 صفحه بعد
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.