به گزارش افکارنیوز،  «دمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه ، روز پنجشنبه ادعاهای دولت انگلیس علیه روسیه، چین و ایران را محکوم کرد.

اخبار سیاسی- به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، پسکوف سخنان «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس درخصوص «بهره‌برداری» کشورهایی نظیر روسیه و چین و ایران از ویروس کرونا را «چرند» توصیف کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس امروز (پنجشنبه) مدعی شد: «قطعاً روسیه و دیگر کشورها و عاملان غیردولتی نظاره‌گر چالش‌هایی هستند که کووید ایجاد کرده است و در تلاشند از آن بهره‌برداری کنند».

او در ادامه ادعاهای خود، به اتهام‌زنی علیه کشورمان پرداخت و گفت: «می‌دانیم روسیه، چین و ایران در ارائه اطلاعات گمراه‌کننده و تبلیغات مشارکت دارند».

مصاحبه راب پس از آن انجام شد که مرکز امنیت ملی سایبری انگلیس، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌های آمریکا در بیانیه‌ای مشترک درخصوص بهره‌برداری سازمان‌های بین‌المللی و باندهای خرابکار از بحران‌های حوزه سلامت هشدار دادند.

انگلیس به‌خاطر تعلل دولت در مقابله با ویروس کرونا با بیش از ۴۲ هزار مورد فوت، در حال حاضر بیشترین تعداد قربانیان این بیماری در اروپا را به خود اختصاص داده است.