تربیت صحیح پسر بچه ها

ندای وحی

قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

تربیت صحیح پسر بچه ها

اکبر احمدی
ندای وحی قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

تربیت صحیح پسر بچه ها

محدودیت کودکان

تربیت و پرورش صحیح فرزند مهم ترین مشغله ذهنی پدر و مادر است. با ورود نوزاد به کانون گرم خانوده، زندگی زن و شوهر وارد مرحله تازه ای می گردد. آنها از این به بعد فقط همسر یکدیگر نیستند؛ بلکه در برابر فرزندشان به عنوان پدر ومادر نیز وظایفی دارند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از قدس آنلاین ؛ تربیت و پرورش صحیح فرزند مهم ترین مشغله ذهنی پدر و مادر است. با ورود  نوزاد به کانون گرم خانوده، زندگی زن و شوهر وارد مرحله تازه ای می گردد.
آنها از این به بعد فقط همسر یکدیگر نیستند؛ بلکه در برابر فرزندشان به عنوان پدر و مادر نیز وظایفی دارند ابراز احساسات و هیجانات، صحبت کردن دربارهٔ مسائل و مشکلات، توانایی برقراری قوی با دیگران و… از جمله مسائل تربیتی حساس وظریفی است که والدین باید به آن توجه داشته باشند. چنین توانای هایی معمولا در دختران ملموس تر از پسران دیده می گردد. خانواده هایی که فرزند پسر دارند، گاه دراین باره نگرانی هایی دارند. در ادامه شما را با پیشنهاد هایی در این باره آشنا می کنیم:

۱- به او کمک کنید تا احساساتش را بروز دهد.
مامان ها معمولا بیشتر با دخترانشان صحبت می کنند. در نتیجه، به طورکلی پسرها دیرتر صحبت کردن را یاد می گیرند و قدرت کلامی پایین تری از دخترهادارند.آنها دوست دارند که احساسات را در دل خود نگه دارند. درمواقع ناراحتی،
دختر بچه ها گریه می کنند و پسرها دعوا و کتک کاری را انتخاب می کنند. باید.او را از سنین بسیار پایین تشویق کرد که درمورد هیجانات داخلی صحبت کند، ازسکوت و خاموشی خارج بیاید و عکس العملش را با سخن گفتن نشان دهد.

۲- بیش از حد از او انتقاد نکنید.
پسر کوچولوی شما دربرابر انتقادها بسیار حساس است؛ خصوصا در مورد مسائلی که به رفتارش مربوط می گردد. کارهای نادرست و بد را به او خاطر نشان نمایید.اما افراطی رفتار نکنید. به عنوان مثال ازگفتن جملاتی مانند ” خواهر
کوچولوی تو هیچ وقت از این کارها نمی کند! تو مامان را کلافه و خجالت زده می کنی…” بپرهیزید.

۳- زبان مناسب را انتخاب کنید!
مردان مریخی، زنان ونوسی” شاید همه ما این عبارت را شنیده ایم وحتماگوینده آن سبب روشنی برای این ادعا دارد. مسلما شیوه رفتاری با هرجنس متفاوت است. وقتی با پسرها صحبت می کنید، جملات واضح، روشن، منطقی و به دوراز هر توضیح اضافی وحاشیه را انتخاب کنید.

۴- نیمه دیگرشخصیت او را نیز درنظر بگیرید.
به او بیاموزید که در لباس پوشیدن مرتب باشد و رنگ ها را با هم ست کند،به آرایش موهایش برسد، مراقب سلامت و ظاهر خود باشد … اینها مسائلی است.که شاید همه پدران به آن توجه نداشته باشند. چنین شرایطی برای او بسیارمفید است؛ چرا که او بعدا مردی خواهد شد و به این ترتیب می تواند نظردیگران را به خود جلب کند. از اینکه احساس ” زنانه” پیدا کند نترسید. احساس مرد بودن از والد هم جنس خودش به او منتقل می گردد.

۵- محدودیت وضع کنید.
از آنجا که مادر جذابیت وشیفتگی بیشتری برای پسرش دارد و به علاوه اینکه نمی تواند بسیار با او صمیمی باشد، برقراری ارتباط این دو، پیچیدگی های خاصی دارد. اما به هر حال، اعمال بعضی محدودیت ها لازم و غیر قابل اجتناب است.

۶- همه کارهایش را انجام ندهید.
دلیلی ندارد که زیپ شلوار و دکمه هایش را ببندید، در حالی که خودش می خواهد این کار را انجام دهد. او را ترغیب کنید که خودش لباس هایش را بپوشد،دوش بگیرد و به کارهای شخصی اش برسد. بپذیرید که روزی ازشما دور خواهد شد.احساس نیازی که به شما دارد را بیش از حد تقویت نکنید.

۷- یک نمونه ” اجتماعی” برای او باشید!
امروزه مادر علاوه بر جایگاه مهم خود می تواند مدلی برای شناخت هویت اجتماعی فرزندش باشد. او می تواند پسرش را به سمت اهدافش سوق دهد. بسیاررایج است که پسر بچه ها می گویند ” می خواهم درآینده شغل مادرم را داشته باشم!”


 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


موضوعات مرتبط: مربیان ببینند
برچسب‌ها: مربیان ببینند

تاريخ : چهار شنبه 14 / 4 / 1400 | 8:25 | نویسنده : اکبر احمدی |
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.