نکته ها در مورد شبکه های ارتباطی اجتماعی
 

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان ندای وحی و آدرس nedayevahi.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 18347
بازدید دیروز : 133256
بازدید هفته : 18347
بازدید ماه : 1558361
بازدید کل : 8196509
تعداد مطالب : 16946
تعداد نظرات : 80
تعداد آنلاین : 1


حدیث موضوعیاک مهدویت امام زمان (عج)اک آیه قرآناک

 
 
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : پنج شنبه 16 / 7 / 1400

نکته ها در مورد شبکه های ارتباطی اجتماعی

*مطمئن باشید هر گاه سهم شما از فرزندتان یا سهم فرزندتان از شما کمرنگ شد به معنی حضور جایگزینی در این میان است(نباید فرآیند رشد و میل به عضویت در گروه همسن و جمع دوستان مدرسه ای و عوارض و علائم بلوغ اجتماعی را از یاد برد یا آن را با تعلقات به دنیای مجازی اشتباه گرفت).

 محبوبه همت - مرکز یادگیری تبیان 

نکته ها در مورد شبکه های ارتباطی اجتماعی
 

با توجه به وجود شبکه های اجتماعی و استفاده ناگذیر همگی ما از این امکان، همچنین حساسیت دوران نوجوانی عزیزانمان که خواه ناخواه در معرض استفاده از این ابزار قرار می گیرند، رعایت مواردی در این رابطه ضروری به نظر می رسد تا کمترین آسیب را متوجه روند تحصیلی و رشد شخصیتی آنان شود... 

مهارتهای ارتباطیحتما این نکته ها را رعایت کنید:

*همیشه با چشم شک و تردید به درستی و صحت روابط خود(والدین)با نوجوان نگاه کنید.

*مطمئن باشید هر گاه سهم شما از فرزندتان یا سهم فرزندتان از شما کمرنگ شد به معنی حضور جایگزینی در این میان است(نباید فرآیند رشد و میل به عضویت در گروه همسن و جمع دوستان مدرسه ای و عوارض و علائم بلوغ اجتماعی را از یاد برد یا آن را با تعلقات به دنیای مجازی اشتباه گرفت).

*اگر نوجوان شما تمایل به داشتن اینترنت و استفاده از سایت های آن را  دارد، سعی کنید با توافق دستگاه کامپیوتر را در سالن خانه قرار دهید(به بهانه استفاده همه اعضای خانواده) تا به صورت غیر مستقیم بتواند عملکرد آنان را مدیریت کنید واز مودم های کابلی و غیر وایرلس استفاده کنید که نوجوان شما نتواند با استفاده از گوشی همراهش وارد اینترنت شود.

*هر چند ماه یک بار شکل،نوع و میزان روابط خود(والدین)با نوجوان و البته عملکرد و میل و تعلقات او را به خود و خانواده و دوستان جدید و قدیمش مورد ارزیابی قرار  دهید و هرگاه با چالش هایی روبه رو شدید، آن را با مشاوران در میان بگذارید.

*استفاده از امکانات متعارف و تاثر گذار و سازنده هم چون اینترنت که جایگاه قدرتمند و البته کارای خود را در جهان باز کرده و فقدانش باعث مشکلات بسیاری می شود، حق همه ماست  اما مدیریت استفاده از این گونه ابزارهای پر چالش،وظیفه والدین و سیستم آموزشی است و حتی ابزاری است برای تشویق یا محرومیت نوجوانان و جوانان به سوی مسیر شفاف و  تاثیر گذار.
 
از وابستگی جلوگیری کنید
نکته مهم این  است که حتی اگر در کشور ما اجازه ورود و برخورداری از همه شبکه های ارتباطی اجتماعی مجازی ممکن و قانونی باشد، نباید فراموش کرد که وابستگی زیاد نوجوان و جوان به این گونه شبکه ها و وابستگی زیاد آنان به این گونه ارتباطات مجازی و غیر حضوری و ملموس به هر علت و بهانه ای که باشد، می تواند چالش های عظیمی در روابط متعارف و اساسی اعضای خانواده ایجاد کند. در خانواده ای که نوجوانان به قدر کافی از حمایت های بین فردی تک تک اعضای خانواده برخوردار باشند(پدر، مادر،خواهر،برادر و....)میل به حضور مداوم و طولانی مدت در این گونه شبکه ها یا غرق شدن به مدت طولانی در بازی های آنلاین و کامپیوتری و جست و جو در وب سایت ها، کمتر اتفاق می افتد.

نویسنده: امید زاهدی
منبع: کتاب کودک و خانواده


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

موضوعات مرتبط: همگام با مربیان
برچسب‌ها: همگام با مربیان
 
 
این وب سایت جهت بسط وگسترش فرهنگ قرآنی ، با لا بردن سطح آگاهیهای دینی اعتقادی تربیتی