.post img { max-width: 500px; /* Adjust this value according to your content area size*/ height: auto; آل سعود و رژیم جعلی صهیونیستی دو لبه یک قیچی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دشمنان رژیم اسرائیل در منطقه و جهان، دشمنان عربستان سعودی هستند و دشمنان عربستان سعودی در منطقه و جهان، همان دشمنان رژیم اسرائیل هستند و دوستان رژیم اسرائیل، دوستان عربستان سعودی هستند و دوستان عربستان سعودی هم دوستان رژیم اسرائیل هستند. بر این اساس هیچ استثنائی وجود ندارد و این قضیه در مورد فلسطین هم صدق می‌کند. عربستان سعودی با همه گروه‌های فلسطینی که با رژیم اسرائیل دشمن هستند، دشمن است.

امروزه به سختی می‌توان گفت در میان شاهزادگان آل سعود، اصحاب رسانه، روزنامه نگاران و شخصیت‌های دانشگاهی چه تعدادی در مسیر عادی سازی روابط با اسرائیل قرار دارند. کمتر روزی است که یکی از این افراد که معمولاً هم از نزدیکان بن سلمان هستند، آشکارا خواهان برقراری روابط طبیعی و رسمی میان عربستان و رژیم اسرائیل نشود. مساله قابل توجه در این درخواست‌ها، این است که این درخواست ها، دربردارنده عبارت‌هایی در تعریف و تمجید از رژیم اسرائیل و اسرائیلی‌ها و کینه و نفرت از فلسطینی‌ها بوده است.

از جمله آخرین درخواست‌های عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل از طرف یک شخصیت دانشگاهی سعودی نزدیک به بن سلمان به نام عبدالله الصرامی بود که اخیراً در توئیتی نوشت: از این نسل، نباید بر اسرائیل از باب عاطفه و همدردی با فلسطینی‌ها یا نگاهی مبتنی بر "قومی گرایی" و "بیداری" نگاه کرد بلکه باید نگاه این نسل، نگاهی از روی عقل و منطق و همزیستی باشد، زیرا وی معتقد است که اسرائیل هیچ ضرری برای عربستان نداشته است.

رسانه‌های رژیم اسرائیل، توئیت الصرامی را مورد توجه قرار داد و صفحه "اسرائیل بالعربیه" سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل در واکنش به این توئیت گفت: تکیه بر عقل به جای تکیه به عواطف و احساسات، روشی است که می‌توان برای حل مشکلات موجود به ان تکیه کرد و نسل جدید، بیشتر از امکانات موجود برای برقراری صلح و شکوفایی در منطقه استقبال می‌کند، وارد جنگ‌هایی شدیم که مشکلات را حل نکرد، باید در حساب و کتاب‌های خود بازنگری کنیم و وارد " عرصه صلح" شویم و از خداوند توفیق می‌خواهیم.

در اینجا نمی‌خواهیم سخن بیهوده و پوچ الصرامی درباره تکیه به عقل و یا سخن صهیونیست‌ها درباره " عرصه صلح" را بررسی کنیم، نتانیاهوی جنایتکار به طور عملی و به دستور رئیسش و رئیس اقای بن سلمان یعنی ترامپ، به این سخن پاسخ داده است.

ما با الصرامی درباره اینکه رژیم اسرائیل کاری را انجام نمی‌دهد که به ضرر عربستان باشد، اتفاق نظر داریم. زیرا عربستان، در طول تاریخ رژیم اسرائیل، هیچگاه علیه این رژیم عمل نکرده است، بلکه بالعکس، در همه جنگ‌های این رژیم علیه عرب‌ها در گذشته، در کنار این رژیم بوده و اکنون هم علیه مقاومت فعالیت می‌کند.

در نهایت، برای برخی از عرب‌ها که همچنان شیفته عربستان سعودی و سیاست‌های " حکیمانه " آن هستند، آرزو می‌کنیم که قبل از این، از سوابق طایفه‌ای خود آزاد شوند و در این تطابق کامل، میان سیاست عربستان سعودی و سیاست رژیم اسرائیل، بیاندیشند و به آن‌ها فرصت بدهیم تا حتی یک مورد استثناء ولو جزئی دراین تشابه و مطابقت پیدا کنند که سیاست عربستان سعودی را از سیاست اسرائیل متمایز کند.

منبع: العالم


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: رژیم اشغالگر قدس ، رژیم صهیونیستی ، محمد بن سلمان

تاريخ : شنبه 9 / 2 / 1399 | 9:27 | نویسنده : اکبر احمدی |