تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان ندای وحی و آدرس nedayevahi.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 16080
بازدید دیروز : 181299
بازدید هفته : 962561
بازدید ماه : 2502575
بازدید کل : 9140723
تعداد مطالب : 16946
تعداد نظرات : 80
تعداد آنلاین : 1


Alternative content


حدیث موضوعیاک مهدویت امام زمان (عج)اک آیه قرآناک
 
 
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 8 / 4 / 1401

عکس قران برای پروفایل تلگرام


۸ نکته تربیتی در قرآن
۱. اگر قصد راهنمایی و تربیت کسی را دارید، در قدم اول از گفتار نرم و با محبت بهره گیرید; حتی اگر مخاطب شما فرعون سرکش یا سران لجوج کفار جاهلی باشند; (طه/۴۴ و شعرا/۲۱۵) .
۲. الف) گفتار رفتار آدمی در هر زمان و مکان، در حافظه الهی محفوظ است ; مراقب باشید; (لقمان/۱۶ و کهف/۳۰) .

موضوعات مرتبط: قرآنی
برچسب‌ها: دانستنی ها ی قرآن
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 8 / 4 / 1401

عکس قران


۳ نکته درباره قرآن
۱. این نکته راشنیده اید که «هر کس در دوران جوانی قرآن را قرائت کند در حالی که به آن ایمان دارد، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود» . فکر آن که قرآن در رگ های انسان بگردد و در سینه او بطپد، آدمی را به وجد می آورد . جالب آن جاست که این خصوصیت، فقط در مورد جوانان آمده است و این فرمایشی از امام صادق (ع) است .

موضوعات مرتبط: قرآنی
برچسب‌ها: دانستنی ها ی قرآن
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 26 / 2 / 1401

معماهای آخرین ها

معماهای آخرین ها
بیان معماها و سوالات قرآنی برای کسانی که علاقه‌مند تعلیم و تربیت و معلومات قرآنی هستند می‌تواند مقدمه خوبی برای وارد شدن در داستان‌ها و معارف عظیم قرآنی باشد. تلاش می‌کنیم در قالب این گزارش و به صورت مستمر برخی از معماها و
 
موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 26 / 2 / 1401

معمای و دانستنی های مختلف قرآنی

اولین گردآورنده قرآن چه کسی بود؟ کدام کتاب به «اخ القرآن» (برادر قرآن) معروف است؟ کدامیک از امامان معصوم ـ علیهم السلام ـ بود که خوش صداترین مردمان در قرائت قرآن بود؟ اولین کتاب تفسیر قرآن تألیف چه کسی بود؟ اولین گردآورنده قرآن «حضرت علی ـ علیه السلام ـ» است. «نهج البلاغه» به برادر قرآن(اخ القران) معروف است. «امام سجاد ـ علیه السلام ـ» خوش صداترین مردمان در قرآئت قرآن بود. اولین کتاب تفسیر قرآن تألیف «سعید بن جبیر» است.
 

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
برچسب‌ها: دانستنی ها ی قرآن
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 5 / 11 / 1400

http://islamicpics.ir/wp-content/gallery/kartpostal/ayeh-193-al-emran-k.jpg

علوم قرآنی

– پیشینه تفسیر قرآن به زمان رسول اکرم (ص) برمی‌گردد؛ زمانی که آن حضرت در پاسخ به پرسش‌های صحابه از آیات قرآن، آیات را تفسیر می‌فرمودند.
– اولین نمونه‌های تفسیر علمی در شیعه به تفسیر تبیان شیخ طوسی متوفی ۴۶۰ برمی‌گردد.

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 5 / 11 / 1400

3691.jpg

– قرآن کریم دارای (۱۱۵) بسم الله است.و ۱۱۴ سوره برابر با ۱۱۴ “بسم الله الرحمن الرحیم”
– سوره حدید، سوره‌ای از قرآن است که به نام یکی از فلزات می‌باشد.

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 25 / 8 / 1400

معماهای سوره ها

معماهای سوره ها
سوره هایی که به «مسبّحات» مشهور هستند کدامند؟ سوره هایی که به «عزائم» مشهور هستند کدامند؟ کدام سوره است که قرآن کریم در آن خلاصه شده است؟ نام چند یک از سوره ها «نقطه» ندارد؟

منبع : معمای قرانی
۱. چند سوره با «الحمدلله» شروع می شود؟ کدام سوره به «مادر قرآن» معروف است؟ کدام سوره قرآن تعداد کلماتش برابر با تعداد سوره های قرآن است؟
موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 25 / 8 / 1400

معماهای «ترین ها»

«بزرگترین سوره» قرآن چه نام دارد؟

«بهترین نوشیدنی» که در قرآن به آن اشاره شده است چیست؟

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : سه شنبه 18 / 5 / 1400

از فضیلت ها و خواص سوره شمس چه می دانید؟

سوره شمس همانند سایر سوره های قرآن دارای خواص و فضیلت هایی است که با خواندن آن می توانید از آن بهرمند شوید.

سوره شمس نود و یکمین سوره قرآن می باشد که دارای  ۱۵ آیه و در جزء ۳۰ قرار گرفته است. خداوند این سوره را در مکه بر پیامبر نازل کرده است و در آن یازده مرتبه سوگند یاد می کند که بیشترین تعداد قسم در همین سوره آمده

است. علت نام گذاری این سوره به شمس به دلیل این است که خداوند در آیه اول به شمس یا همان خورشید قسم خورده است. ناقه صالح نام دیگری است که به این سوره داده اند و علت آن داستان حضرت صالح و ناقه ی ایشان می

باشد. خداوند در سوره شمس اهمیت پاک بودن نفس و روح، هم چنین برای عبرت دیگران سرگذشت قوم ثمود را بیان می کند. روایاتی از ائمه اطهار راجع به خواص سوره شمس آمده است که در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

 

سوره شمس و خواص آن

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
برچسب‌ها: قرآن کریم
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : سه شنبه 18 / 5 / 1400

در این مطلب شما را با حکم وضو گرفتن بههمراه آرایش آشنا می کنیم و شما می توانید بر اساس مطالب گفته شده حکمی که این کار را دارد را بهتر بشناسید.

بسیاری از افراد دوست دارند وضو گرفتن با آرایش  را بدانند تا راحت تر با این موضوع کنار بیایند. در ادامه این احکام را برای شما بیان می کنیم.

 

آرایش کردن و وضو گرفتن چه حکمی دارد؟

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
برچسب‌ها: دانستنی ،قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : دو شنبه 5 / 4 / 1400

خواص سوره ابراهیم و فضلت ها و برکات آیات آن

چهاردهمین سوره مبارکه قرآن کریم سوره ابراهیم است که قرائت آن آثار و برکات زیادی را به همراه دارد و پس از سوره نوح نازل شده است، در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با خواص سوره ابراهیم آشنا کنیم تا در مورد آن اطلاعات کافی به دست آورید.

سوره مبارکه ابراهیم جزء سوره های مکی قرآن کریم است که دارای ۵۲ آیه و ۸۳۳ کلمه است و چون این سوره به داستان حضرت ابراهیم اشاره دارد به این اسم نامگذاری شده شده است و تلاوت این سوره مبارکه از فضائل زیادی برخوردار است، در ادامه مطلب شما عزیزان را با خواص سوره ابراهیم آشنا خواهیم کرد تا از قرائت این سوره غافل نشوید.

ثواب و فضیلت سوره ابراهیم

سوره مبارکه ابراهیم هفتاد و دومین سوره ای می باشد که بر رسول خدا نازل شده است و در جزء سیزدهم قرآن کریم قرار دارد، این سوره از نظر حجمی جزء سوره های مثانی می باشد و از یک حزب کمی بیشتر است، در مطالب قبلی شما عزیزان را با فضائل قرائت سوره های زیادی آشنا کردیم بنابراین پیشنهاد می کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : دو شنبه 5 / 4 / 1400

حکم شرعی عمل زیبایی از دیدگاه مراجع مختلف

عمل زیبایی امروزه به یکی از پرطرفدار ترین روش های زیبایی تبدیل شده است که بسیاری از افراد تمایل زیادی به انجام این کار دارند اما از احکام شرعی آن اطلاعی ندارند، در این مقاله قصد داریم شما دوستان را با حکم شرعی عمل زیبایی آشنا خواهیم کرد.

همانطور که می دانید همه ما به دنبال زیبایی و زیبا تر شدن هستیم و با پیشرفت علم پزشکی می توان این کار را انجام داد، امروزه عمل زیبایی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است اما، بهتر است پیش از انجام اینکار در مورد احکام شرعی آن نیز اطلاعات کافی داشته باشید به همین خاطر، در ادامه شما دوستان را با حکم شرعی عمل زیبایی آشنا خواهیم کرد.

 احکام شرعی جراحی پلاستیک و دخالت در کار خدا

آشنایی با حکم شرعی عمل زیبایی

امروزه افراد زیادی به دنبال جراحان زیبایی می گردند تا بتوانند زیباتر شوند اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به عمل های زیبایی دارید اما اطلاعی از حکم شرعی آن ندارید پیشنهاد می کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید تا با نظر مراجع تقلید در رابطه با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : دو شنبه 5 / 4 / 1400

خواص سوره قارعه و فضیلت های آن

سوره قارعه یکی از سوره های مبارکه قرآن کریم است که قرائت آن آثار و برکات زیادی را به همراه دارد، این سوره مبارکه صد و یکمین سوره قرآن کریم است که در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با خواص سوره قارعه آشنا کنیم تا از قرائت آن غافل نشوید.

سوره مبارکه قارعه جزو سوره های مکی قرآن کریم می باشد که از فضائل زیادی برخوردار است و بعد از سوره قریش نازل شده است و دارای یازده آیه و سی و شش کلمه است که در این سوره درباره قیامت و سختی های آن گفته شده است، در ادامه مطلب شما عزیزان را با خواص سوره قارعه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

فضائل و برکات سوره قارعه

به مناسبت اینکه کلمه قارعه در سه آیه ابتدایی این سوره مبارکه قرآن کریم تکرار شده است به این اسم نامگذاری شده است، اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که اطلاعات کافی در مورد خواص این سوره مبارکه ندارید بهتر است تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : دو شنبه 29 / 1 / 1400

نود و پنجمین سوره مبارکه قرآن کریم سوره تین است که قرائت آن آثار و برکات زیادی را به همراه دارد و جزء سوره های مکی می باشد که در این مقاله شما عزیزان را با خواص سوره تین آشنا خواهیم کرد تا از قرائت آن غافل نشوید.

سوره تین به معنای انجیر است و جزو کوچکترین سوره های قرآن کریم است که دارای هشت آیه می باشد و بعد از سوره بروج نازل شده است که از فضائل زیادی نیز برخوردار است، علت نام گذاری این سوره مبارکه این است که نام تین در اولین آیه این سوره آمده است و خداوند به تین و زیتون و طورسینا قسم یاد فرموده است، در ادامه مطلب شما عزیزان را با خواص سوره تین آشنا خواهیم کرد.

آثار و برکات خواندن سوره تین

آشنایی با خواص سوره تین

این سوره مبارکه «زیتون» و یا «تین و زیتون» نیز نام دارد که در ترتیب نزول بیست و هشتمین سوره است که بر رسول خدا (ص) نازل شده است و در جزء سی ام قرآن کریم جای دارد و دارای سی و چهار کلمه است که از جمله سوره هایی می باشد که با سوگند شروع می شود، به منظور آشنایی با خواص این سوره مبارکه تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : دو شنبه 29 / 1 / 1400

خواص سوره محمد و شناخت بیشتر ویژگی ها و فضیلت های آن

چهل و هفتمین سوره مبارکه قرآن کریم سوره محمد است که قرائت آن آثار و برکات زیادی را به همراه دارد که در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با خواص سوره محمد آشنا کنیم تا از قرائت آن غافل نشوید.

سوره محمد جزو سوره های مدنی قران کریم است که در جزء بیست و شش قرآن قرار دارد و به دلیل اینکه نام محمد (ص) در آیه دوم این سوره آمده است به این اسم نامگذاری شده است، در ادامه شما دوستان را با خواص سوره محمد آشنا خواهیم کرد.

فضائل و برکات سوره محمد

موضوع اصلی سوره محمد مومنان و کفار و همچنین عاقبت آن ها در روز آخرت می باشد، از آیات مشهور این سوره آیه هفتم است و بر چگونگی دریافت نصرت الهی اشاره دارد و بعد از سوره حدید این سوره نازل شده است.

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : دو شنبه 29 / 1 / 1400

آثر مبارزه منفی در قران کریم

مبارزه منفی لازم است. لذا در روایات می‎ خوانیم که به شراب خوار زن ندهید، و از او زن نگیرید، و یا با ربا خوار و فاسد معاشرت نکنید. مثلاً یک کاسب ربا خوار را اگر همۀ بازار با او ترک معاشرت کردند، هیچ کس از او چیزی
 
موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 18 / 12 / 1399

عالم مرگ از نگاه قرآن

قدرت بیان قرآن و اعتراف قریش

 
به نام خدای رحمان و رحیم، حاء میم، اینکه از جانب خدای بخشنده و مهربان نازل گردیده کتابی است که آیه های آن برای گروهی که دانا هستند توضیح داده شده است. قرآنی عربی برای مردمانی که بدانند. بشارت و بیم دهنده است. امّا بیشتر آنها روی گردانیده و گوش نمی دهند.

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 18 / 12 / 1399

عظمت و شکوه قرآن کریم

 منبع : تفسیر قرآن مهر جلد بیستم، صفحه 307

آیه:

لَوْ أَنزَلْنَا هذَا الْقُرْآنَ عَلَی جَبَلٍ لَرَأَیتَهُ خَاشِعاً مُتَصَدِّعاً مِنْ خَشْیةِ اللَّهِ وَتِلْک الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یتَفَکرُونَ [1]

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : چهار شنبه 18 / 12 / 1399

عظمت و فضیلت قرآن کریم

 عظمت و شکوه قرآن کریم
قرآن همان قانون خدایی و ناموس آسمانی است که اصلاح دین و دنیای مردم را به عهده گرفته و سعادت جاودانی آنان را تضمین کرده است آیات آن سرچشمۀ هدایت، راهنمایی و کلماتش معدن ارشاد و رحمت است. اگر کسی مزاج روحی خود را با گناه مسموم کند از شهد و شیرینی قرآن لذّت نمی برد. همان طور که انسان معتادی که مزاجش را مسموم کرده است، نمی تواند از عسل لذّت ببرد و فقط از آن سمّ، لذت می برد لذا کسی هم که مزاج روحی خود را مسموم کند از تلاوت قرآن لذّت نمی برد؛ چرا که گناهان مانع می شوند وی طعم گوارای کلام الهی را بچشد.

 

موضوعات مرتبط: قرآنی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : یک شنبه 3 / 11 / 1399

قدرت بیان قرآن و اعتراف قریش

 قدرت بیان قرآن و اعتراف قریش
به نام خدای رحمان و رحیم، حاء میم، اینکه از جانب خدای بخشنده و مهربان نازل گردیده کتابی است که آیه های آن برای گروهی که دانا هستند توضیح داده شده است. قرآنی عربی برای مردمانی که بدانند. بشارت و بیم دهنده است. امّا بیشتر آنها روی گردانیده و گوش نمی دهند.

منبع : معارف، 87
موضوعات مرتبط: قرآنی
 
 
این وب سایت جهت بسط وگسترش فرهنگ قرآنی ، با لا بردن سطح آگاهیهای دینی اعتقادی تربیتی